Strona główna 9 Wydarzenia 9 SPEKTAKL „OPOWIEŚĆ O JONASZU”

SPEKTAKL „OPOWIEŚĆ O JONASZU”

mar 26, 2024

Dnia 26 marca mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Opowieść o Jonaszu”. Spektakl został zaprezentowany przez Krakowski Teatr B, którego Aktorzy humorystycznie opowiedzieli dzieje biblijnego proroka. Wystawiona sztuka oparta jest na motywach starotestamentalnej „Księgi Jonasza”. Jonasza, który próbował uniknąć misji powierzonej mu przez Boga. Ale Bóg nie porzucił Jonasza, lecz z pomocą wielkiej ryby przypomniał mu o jego zadaniu. Dał mu także drugą szansę. Spektakl bardzo nam się podobał i świetnie bawiliśmy się podczas odgrywania scenek wraz z Aktorami. Ale najważniejsze jest to, że historia Jonasza przypomina nam, że Bóg jest miłosierny oraz gotowy do przebaczenia.

Kolaż z pięciu zdjęć. Wszystkie przedstawiają aktorów. Na jednym aktorzy są przebrani za piratów i trzymają elementy dekoracji tworzącej statek. Na drugim przebrani są za królów, a jeden z nich trzyma dwa zwoje papieru. Na trzecim zdjęciu jeden z "królów" trzyma but. Na czwartym "królowie" tańczą. Na piątym zdjęciu jeden z aktorów jest w przebraniu proroka i trzymać rekwizyt - gałąź bez liści. Rozmawia z aktorem przebranym za robaka.
Kolaż z czterech zdjęć. Na każdym widać mieszkańców i aktorów. Aktorzy nawiązują kontakt z mieszkańcami. Na jednym aktorzy są przebrani za piratów i trzymają elementy dekoracji tworzącej statek. Na pozostałych zdjęciach widać jednego z "królów", który trzyma wędkę z butem, następnie daje jednemu z mieszkańców rekwizyt - tkaninę, a na końcu - prowadzi z mieszkańcami dialog.