W maju świętujemy Międzynarodowy Dzień Herbaty. Ponieważ pogoda za oknem ostatnio nas nie rozpieszczała, postanowiliśmy wykorzystać tę okazję i wspólnie spędzić czas delektując się aromatycznymi naparami. Pani Ola przywiozła z kawiarni Niebo w Mieście kilka herbatek i naczyń do jej zaparzania. Filmik edukacyjny zaznajomił nas z procesem parzenia wyjątkowej herbaty Yerba Mate. Zatem bombilla nie jest już dla nas niczym obcym. W ogóle jesteśmy pod wrażeniem tego, jak wiele gatunków herbaty powstaje z tej wyjątkowej rośliny. Zielona, Biała czy Czerwona, owocowa lub ziołowa. W torebkach, liściaste, czy w piramidkach…właściwie na naszych zajęciach nie zabrakło żadnego gatunku. Aromat mięty i melisy z naszego ogródka rozchodził się niemalże po całym domu. Zmysł zapachu i smaku pobudził naszą wyobraźnię i porwał nas w herbaciany świat. Czujemy się również ubogaceni o wiedzę. A skoro na naszym stole zagościła taka różnorodność herbat, świetnie bawiliśmy się urządzając zawody na najwyższą piramidę. To był bardzo miły dzień.






